malwa sesja

Fotografia Ciążowa

Sesja ciążowa

Sesja ciążowa to wyjątkowa pamiątka dla kobiety. Dla nas fotografia ciążowa to największa pasja, dlatego staramy się oddać na zdjęciu wszystkie emocje i uczucia, jakie towarzyszą kobietom oczekującym na swój skarb.

Kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową?

Z punktu widzenia wykonanych sesji stwierdzamy, że najlepszy jest okres od szóstego do ósmego miesiąca ciąży, ale wszystko zależy od przyszłej mamy, jej samopoczucia, a także tego, czy brzuszek jest wystarczająco widoczny. Sesja ciążowa może się oczywiście odbyć na dowolnym etapie ciąży, bo u wielu kobiet brzuszek widoczny jest wcześniej. Z doświadczenia jednak wiemy, że nie warto czekać do ostatniej chwili i umawiać się na sesję pod koniec ciąży. Każda kobieta inaczej znosi końcówkę — wiele osób nie będzie miało już sił na pozowanie lub nie będzie czuło się komfortowo, odczuwając trudy ósmego czy dziewiątego miesiąca. Może się również okazać, że maluszek zdecyduję się przyjść na świat nieco wcześniej. To kolejny argument, aby nie odkładać sesji ciążowej na ostatni miesiąc.

Sesja ciążowa w plenerze czy w studiu? Którą wybrać?

Wybór między sesją ciążową w studiu a sesją w plenerze to najczęściej indywidualna kwestia. Sami nigdy nie narzucamy rodzaju sesji i wybór pozostawiam przyszłej mamie. Oba rodzaje sesji są fantastyczną pamiątką i mają w sobie coś magicznego.

Sesja ciążowa w plenerze

W przypadku sesji plenerowej wszystko zależy w dużej mierze od aury pogodowej, a także od pory roku. O ile w miesiącach wiosennych, letnich czy nawet jesiennych nie powinno być problemu z wykonaniem sesji plenerowej, o tyle zimą jest już dużo trudniej o ładną pogodę. Ostatnie zimy nie należały do obfitych w śnieg, a jeżeli ten już spadł, to szybko topniał. Niskie temperatury również nie są komfortowe dla przyszłych mam podczas wykonywania sesji. W takiej sytuacji warto zdecydować się na sesję studyjną.

Sesja ciążowa w studiu

Sesja ciążowa w studiu posiada trochę inny charakter niż sesje na świeżym powietrzu. Sesja w studiu jest nieco bardziej intymna. Preferujęmy czysty i minimalistyczny styl bez zbędnych ozdób, dodatków i rozpraszaczy uwagi, ponieważ lubię skupiać całą uwagę na przyszłej mamie, jej brzuszku, aby podkreślić wyjątkowość stanu, jakim niewątpliwie jest ciąża. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia ciążowe, prezentowane na blogu czy naszym facebooku, aby zobaczyć co mamy na myśli.

Zarówno na sesjach studyjnych jak i plenerowych bardzo mile widziani są partnerzy/mężowie. Ich obecność często dodaje kobietom otuchy, a także pozwala stworzyć wiele wspólnych, romantycznych ujęć.

Suknie do sesji ciążowych

Posiadamy duży  wybór sukni do sesji ciążowych w najróżniejszych kolorach, krojach i stylach, więc przyszła mama w ogóle nie musi się martwić o “kreację” podczas sesji. Wiele z nich nadaje się również na chłodniejsze dni do pozowania w plenerze, ponieważ są bardziej zabudowane.

Z reguły podczas jednego spotkania wykorzystujemy kilka sukni, często wybieramy je wspólnie z przyszłą mamą według jej osobistych preferencji.

Wizażystka przed sesją ciążową

Wszystkim osobom zdecydowanym na sesję polecam profesjonalną wizażystkę, która wykona profesjonalny makijaż fotograficzny, podkreślający kobiecą urodę na fotografiach.

Jak przebiegają sesje ciążowe?

Tak jak wspominałam wcześniej, sesja ciążowa może być wykonana w plenerze lub w studiu. Lokalizacja sesji plenerowej może być dowolna, zaproponowana przez przyszłą mamę. Sama również posiadam kilka ciekawych i romantycznych miejsc, w których taką sesję można wykonać. Ze swojej strony zapewniam wszelkiego rodzaju suknie ciążowe, wianki, kwiaty i innego rodzaju ozdoby. Przyszli rodzice mogą natomiast zabrać ze sobą na sesję rekwizyty w postaci zdjęć usg czy bucików.

Nigdy nie ograniczam czasu trwania sesji. Sesja trwa tak długo, aż będę miała wystarczającą ilość dobrych ujęć. Przyszła mama na sesji ciążowej musi się czuć swobodnie, a nie zerkać nerwowo na zegarek.

Sesja ciążowa w prezencie

Zastanawiasz się nad prezentem dla żony, która wkrótce urodzi Wasz największy skarb na świecie? A może chcesz sprawić radość koleżance, która byłaby niezwykle szczęśliwa z profesjonalnej sesji ciążowej, stanowiącej pamiątkę na całe życie? Taka sesja jest wyjątkowym prezentem, który sprawi ogromną radość osobie obdarowanej. Skontaktuj się ze mną i zapytaj o sesję ciążową w prezencie.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Share on facebook
Share on print
Share on email